תרגיל פשיטת רגל

היא הגיעה אלי דרך חבר שהורה לי להתייחס אליה בעדינות. היא נכנסה למשרדי ומיד קלטתי מה הייתה כוונתו. בשיחת ייעוץ בת כשעה, היא אמרה הביטויים: "לא יודעת" ו"אין לי מושג" בערך 20 פעמים.

כל שאלה שהופנתה אליה נתקלה בהססנות.

היא הניחה על שולחני כמויות אדירות של מעטפות דואר פתוחות והסכם גירושין בן 2 עמודים עליו מתנוססת חותמת רשמית של "פסק דין" בית הדין הרבני בחיפה. היא אמרה לי שבעוד יומיים קבוע לה דיון לסידור גט ושהיא לא בטוחה שהיא עושה את הצעד הנכון.

לפני שניגשתי לקריאת ההסכם ניסיתי להבין מה פשר המעטפות עליהן מתנוסס לוגו של רשם החברות.

מיד לאחר מכן קראתי את ההסכם וחשכו עיניי, ראשית היה ברור שההסכם לא נערך על ידי עורך דין, לפחות לא כזה שעברית היא שפת אימו. בין השורות הבנתי שמאחורי ההסכם שכתוב בשפה קלוקלת ולא משפטית השזור בשגיאות כתיב חמורות וטעויות ניסוח, עומד רעיון מתוחכם שבא לידי ביטוי ביישום מתוחכם קצת פחות, שלא לומר טיפשי.  

במסגרת ההסכם הבעל "וויתר" על חלקו בדירת המגורים ששוויה כ-3,000,000 ₪ והתחייב למזונות הקטין (בן ה-16) על סך של 5,000 ₪ בחודש וזאת עד להגיעו (של הקטין) לגיל 25 שנים (לא פחות ולא יותר!! נדיבות במלוא הדרה). בפרוטוקול הדיון, כאשר נשאלו הצדדים מדוע הבעל ישלם מזונות הקטין גם לאחר השירות הצבאי ובניגוד למקובל, אמר הבעל: "כל הילדים שלנו מפונקים והם רגילים שדואגים להם עד גיל מאוחר". האישה כמובן לא הבינה על מה מדובר אבל שתקה כהרגלה.   

הצעתו הנדיבה של הבעל הקסימה את אלונה, אשר מעולם לא עבדה וכל חייה הייתה עקרת בית למופת שגידלה 5 ילדים לתפארת מדינת ישראל, שכולם בגירים כיום מלבד הקטן בן ה-16,  והיא מיהרה לחתום על ההסכם.

במהלך קריאת ההסכם חיפשו עיני אזכור כלשהו לחברה בע"מ ששמה הופיע במעטפות המכתבים אשר הגיעו לתיבת הדואר של בית המגורים. לדאבון הלב לא מצאתי זכר לחברה.

כאשר שאלתי את אלונה מה היא יודעת על החברה, היא לא ידעה לענות לי, רק אמרה שהיא יודעת שבעלה מחלק ירקות ופירות.

כניסה ראשונית לרשם החברות העלתה תמונה ברורה קצת יותר ולפיה החברה שרשומה על שם הבעל בלבד טומנת בחובה חובות של מיליוני שקלים.

ככל הנראה, הבעל ביקש להגן על חלקו בבית המגורים מפני הליך של פשיטת רגל הקרב ובא עליו לרעה.

אבל לא טרח ליידע את אלונה או להתייעץ עם עורך דין על הדרך הנכונה לעשות כן ובכך העמיד את האישה בחזית הליך פשיטת הרגל ובסיכון שהוויתור על חלקו בבית המגורים יוכרז כ"הענקה פסולה" ויבוטל. הכל בבחינת: "תהא הוגן בטרם היותך נדיב, ויש לשלם חובות טרם מתן מתנות.

 

היו זהירים כאשר מדובר בפירוק מפעל החיים שלכם, כאשר מדובר בעתיד הילדים שלך ושל אימם. קחו אחריות על המעשים שלכם והתייעצו עם בעלי מקצוע. כי לפעמים "טיפה של מחשבה יכולה לעצור מבול של טעויות".

המשך שבוע קסום. 

מאמרים קשורים בנושא:

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
+ תיאום פגישה