פג תוקף

הוא הגיע אלי מפורק. מתחנן לישועה. אחרי שפיטר שתי עורכות דין מעולות. "הן לא הצליחו להתמודד עם עורכת הדין השטן של אישתי", אמר.

היו אלה נישואיו השניים וגם גירושיו השניים. בדרך כלל גירושין בפרק ב' הם הרבה יותר סימפטיים. אבל במקרה של גיל, היו אלה גירושין שניים מאותה האישה. הגירושין הראשונים היו פשוטים. הסכם גישור, ילד אחד, מזונות, איזון זכויות סוציאליות, פשוט נפרדים. הפעם עורכת הדין שלה ביקשה במסגרת המשא ומתן לאזן שוב את הזכויות הסוציאליות כאילו הם לא התגרשו וכאילו הם לא היו פרודים במשך 5 שנים. היא גם ביקשה לחלוק את הדירה שגיל קנה במהלך הנישואין מכספי ירושת הוריו המנוחים. בטענה הזויה, שכספי הירושה הופקדו לחשבון המשותף למשך 3.5 דקות בדרכם לחשבון הבנק של המוכר.

פניתי לעורכת הדין שלה והבהרתי לה שאני מוכנה לשבת לשולחן המשא ומתן רק במידה ודרישותיה יהיו הגיוניות. היא משכה את ההליך ובכל פעם שגיל הסכים להתגמש לפי הדרישות שלה והרגשנו שצעדנו צעד קדימה אל עבר הסיום, היא שלפה מהכובע דרישה הזויה נוספת שזרקה אותנו מספר צעדים אחורה.  

עשרות טיוטות של הסכמים העברתי לה. מספר לא מבוטל של בקשות להמשך הקפאת ההליכים כדי לתת עוד צ'אנס להליכי הגישור.

לבסוף, כאשר העברתי לה טיוטה סופית (בהחלט) שכללה ויתורים גדולים מצידו של הלקוח שלי, היא הוסיפה סעיף שמבטל את הנחת ההיוון שבוצעה על כספי איזון הזכויות הסוציאליות.

כאן הרמתי ידיים, המתנתי לסיום תקופת הקפאת ההליכים והגשתי תביעות לבית המשפט. במסגרת פסק הדין היא קיבלה בדיוק את מה שהגיע לה על פי דין והרבה פחות ממה שהוצע לה בטיוטת ההסכם.

מוסר השכל – אם את גרה בבית מזכוכית אל תזרקי אבנים לעבר השכנים. לכל משא ומתן יש תאריך תפוגה וכשהוא חולף, חולף עימו גם הסיכוי. תנהלו משא ומתן, רק אל תחטאו בחמדנות, היא עלולה לעלות לכם ביוקר.

מאמרים קשורים בנושא:

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
+ תיאום פגישה